BOHEMIA BALET

BOHEMIA BALET

Galerie

Bohemia Balet Praha

BONUSOVÁ NABÍDKA PRO ABONENTY!

Své sedadlo si každý majitel abonentní vstupenky musí potvrdit do 26.9.2022. Jinak bude jeho vstupenka na toto představení dána do volného prodeje!

Termín: 20. října 2022. Začátek představení v 18 hodin!

Cena 200 Kč, děti a senioři 150 Kč

Program:

MOZARTISSIMO

Choreografie – Marika Blahoutová

Námět- Jaroslav Slavický

Kostýmy- Josef Jelínek

Hudba- W.A.Mozart, Malá noční hudba

Tančí- Aneta Skopová, Keito Ijiri, Maria lovinella, Sandra Jiříková, Karolína Teršípová, Lucie Matějová, Matěj Šimůnek, Tim Herz /Ota Frühauf/

/Mozartovsky laděná/ Choreografie plná rozmanitostí, rivality tanečních stylů, vztahových naschválů a lidských škobrtnutí, zobrazuje s mozartovskou hudební hravostí /lehkost různých/ různorodost tanečních technik. Se špetkou kouzel plní sny všeho druhu a graduje souladem všech tanečníků ve virtuózním finále. Každá bytost je jedinečná a krásná v tom co dělá s láskou a radostí.

PARIDŮV SOUD

Choreografie: Alena Drapalíková

Hudba: Craig Armstrong

Kostýmy: Josef Jelímek

Tančí: Sandra Jiříková, Lucie Matějová, Karolína Teršípová, Michael Dembický

Taneční ztvárnění antické legendy o princi Paridovi, který byl Hermésem pověřen, aby předáním zlatého jablka rozhodl, která ze tří řeckých bohyň- Athéna, Héra, Afrodita - je nejkrásnější. Paris si uvědomoval obtížnost takového úkolu, neboť pokud zvolí jednu, ostatní dvě se urazí. Nakonec zvolil Afroditu, protože mu slíbila dát nejpůvabnější ženu na světě, manželku spartského krále Meneláa, Helenu. Toto jeho rozhodnutí uvedlo do chodu události, které vedly k únosu Heleny a celé desetiletí trvající Trojské válce. Zlaté jablko bývá také nazýváno jablkem sváru.

Délka akce: 100 minut

Informace o akci a jejím konání